خانهخبرکاهش درآمد تیم کوک مدیر عامل اپل

کاهش درآمد تیم کوک مدیر عامل اپل
ک

در سال ۲۰۲۳، درآمد تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل، با کاهش چشمگیری مواجه شد. او در این سال مجموعاً ۶۳٫۲ میلیون دلار دستمزد دریافت کرد که نسبت به حقوق ۹۹٫۴ میلیون دلاری سال ۲۰۲۲، حدود ۳۶ میلیون دلار کاهش داشته است. این تغییر در درآمد، نتیجه تصمیم مشترک اعضای هیئت‌مدیره‌ی اپل، سهام‌داران و خود تیم کوک بوده است.

دستمزد تیم کوک در سال ۲۰۲۳ شامل سه میلیون دلار حقوق پایه، ۴۷ میلیون دلار پاداش سهام، ۱۰٫۷ میلیون دلار پاداش عملکرد و ۲٫۵ میلیون دلار دیگر می‌شود که به مزایای مرتبط‌به برنامه‌ی بازنشستگی، دستمزد عدم استفاده از مرخصی، هزینه‌های امنیتی و هزینه‌های سفر ارتباط دارد. هدف اولیه برای سال ۲۰۲۳، دستمزد ۴۹ میلیون دلاری بود که به‌دلیل عملکرد چشمگیر اپل افزایش پیدا کرد.

اپل همچنین برای سال ۲۰۲۴ دستمزد ۵۰ میلیون دلاری را برای مدیرعامل هدف‌گذاری کرده است که ۷۵ درصد آن به نحوه‌ی عملکرد شرکت بستگی دارد. این تغییرات در درآمد مدیرعامل اپل نشان‌دهنده تلاش شرکت برای هم‌راستایی بیشتر با عملکرد کلی و اهداف بلندمدت آن است.

علی جیرودی

نویسندگی خبر، هنری است که از عمق دل و ذهن نویسنده سرچشمه می‌گیرد و به جهانی از خوانندگان می‌رسد. علاقه من به این حرفه، نه تنها از آرزوی انتقال اطلاعات و داستان‌ها نشأت می‌گیرد، بلکه از تمایل به ایجاد تأثیر مثبت در جامعه و ارتقاء آگاهی عمومی. هر خبری که می‌نویسم، فرصتی است برای روایت حقیقت، ارائه دیدگاه‌های متفاوت و برانگیختن گفتگوهای سازنده. این علاقه، مرا به دنبال کشف موضوعات جدید و ارائه روایت‌هایی دقیق و جذاب می‌کشاند، و من را در مسیری قرار می‌دهد که هر روز با چالش‌های تازه و فرصت‌های نوین روبرو شوم.

تبلیغات

مقالات جدید

مقالات مرتبط

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

پیشنهاد سردبیر

برای خرید اسانس دارچین اینجا کلیک کنید. جوایز بازی آمریکا، ارائه دهنده کازینو زنده سال ۲۰۲۱؛.